Kernel AS

AS Kernel alustas 4.oktoobril 1994. Töötajaid oli esialgu kolm. Algaastatel tegeldi põhiliselt personaalarvutite müügi ning hooldusega. Tasapisi tegevusalad laienesid.

Nii müüdi 1996. aastal esimene IBM PC Server. Tõsi, varem oli koostatud ka mõni nö omanimeline server. Samal aastal alustati ka interneti teenuse pakkumist. Toona siis täpsemalt sissehelistamisteenust. Septembris 1997.a. lasti käiku Tartu esimene ISDN sissehelistamiskeskus, mis võimaldas tavatarbija jaoks ennekuulmatut allalaadimiskiirust – 128kbps. 1998.a. oldi suurim interneti teenuse pakkuja Tartu linnas.

kernel_html_m57ec2cc0

 

 

1999.aasta 1.juunil hakkas Kernel esimesena Tartus pakkuma traadita interneti teenust. Tugijaamade seadmeteks olid Aironeti poolt toodetud accesspointid. Toona ülikallid, kuid võimekuselt sarnased, tänasel päeval igas kodus oleva nö. Wi-Fi purgiga. Küll aga töökindlus on professionaalsest klassist, sest seadmed püsisid Tartu Telemastis 160m kõrgusel töös 8.5 aastat ilma ühegi garantiivahetuseta. 2009.aasta 1.juunil täitus Tartus 10 aastat traadita interneti teenuse kättesaadavusest. Eestis hakati esimesi traadita internetiühendusi pakkuma juba aastal 1995. Et toonastest pioneeridest kedagi sama nime all enam tänasel päeval turul ei ole, siis võib suure kindlusega väita, et Kernel on turul eksisteerivatest traadita interneti firmadest vanim, kes pakub ühendusi jätkuvalt sama kaubamärgi all.

1999. aastal käivitus Eesti esimene tõsisem maapiirkondade internetiseerimise projekt. Projekti nimi oli Külatee. Maakonniti korraldati konkursid. Kernel tuli Tartumaal välja toona üsna julge pakkumisega – internetiseerida Tartumaa mobiilimastidesse paigaldatavate Cisco 802.11b tüüpi seadmetega. Ja Kernel võitis.

kernel_html_76b42c5b

Aastal 2005, kui liikusime uutele traadita standarditele (802.11a) oli juba Kerneli äriline raskuskese vääramatult liikunud arvutitootmiselt ISP (internet service provider) peale. Raudvara fookuses hoiti veel vaid IBM/Lenovo ThinkPad sülearvuteid ning IBM servereid. 2005 a. tegi Kernel aasta suurima IBM tehingu Eestis. Selleks hetkeks oli firmas tööl juba 3 inimest, kes omasid ligi 5 aastat IBM xSeries Server Specialist sertifikaati.

Interneti juurde tagasi. Aastal 2006 käivitusid kaks võimsat projekti: VirCom ja Külatee 3. Esimene siis EU toel Valgamaal ja teine riigi toel Jõgevamaal. Need olid mahukad maakonna internetiseerimise projektid, mille ehituseks ja operaatori valikuks korraldati avalik konkurss. Mõlemad võitis Kernel. Siit algas ka MikroTik seadmete võidukäik Eesti traadita interneti maailmas. Oldi küll pea aasta jagu ehitatud võrku Tartumaal samadele seadmetele, aga nüüdsest laienes hallata olev traadita võrk üle kolme maakonna. VirCom’i raames ehitati välja ka võrk Lätimaal Valkas rajons’is.

Tänaseks on Kerneli hallata Baltikumi üks suurim 5GHz sagedusel baseeruv interneti võrk. Ollakse suurim MikroTik seadmete jaetarnija Eestis. Kernel on ametlik IBM serverite müügi- ja hoolduspartner ning Cisco Partner.

Cisco logo

Lenovo-LogoMikrotik logoAsus logo