ON ‘nimi’@kodu.ee

Thunderbird’i häälestamine kui Sinu meilikonto on ‘nimi’@kodu.ee.

Thunderbird’i avalehel leiad alajaotuse “Kontod”. Sellest jaotusest vali “Loo uus konto”.

 

01TBkodu-newAccount[Pilt 1]

Avaneb uus aken, vali nupp “Jäta see vahele ja kasuta olemasolevat e-posti”.
02TBkodu-existingAccount[Pilt 2]

Avaneb “E-posti konto seadistamine”. Selles aknas täida kõik väljad. Väljale “Minu nimi:” kirjuta nimi, mida soovid, et teised näeksid Sinu poolt saadetud kirjadel. Kui väljad täidetud, vali “Jätka”.

03TBkodu-enterCedentials[Pilt 3]

Nüüd üritab Thunderbird seadeid ise automaatselt tuvastada. Seejärel ilmub lisaküsimus serveri kohta – vali “POP3″ ja vali “Valmis”. Sellega on konto edukalt häälestatud.

04TBkodu-choosePOP[Pilt 4]

Veel enne kirja saatmist või saamist võib Thunderbird küsida turvalisuse erandi kohta. Veendu, et linnuke on kastis “See erand salvestatakse jäädavalt” ning kliki nupul “Kinnita turvalisuse erand”.

05TBkodu-approveException[Pilt 5]

Vahel on vaja konto seadistusi vaadata või muuta – siis kliki Thunderbirdi avalehel sellel kontol, mida soovite vaadata, parema hiireklahviga. Ilmub rippmenüü. Menüül kliki “Sätted”.

06TBkodu-startFineTuning[Pilt 6]

Paremalt menüüst alajaotuses “Serveri sätted” näed kirja saamisega seotud serveri seadistusi.

07TBkodu-incomingSettings[Pilt 7]

Kui paremalt menüüst valida jaotus “Väljuva e-posti server (SMTP)”, siis vasakule ilmuvad kirja saatmisega seonduvad profiilid. Vali Sind huvitava kontoga seonduv profiil ja kliki see lahti.

08TBkodu-outgoingSettings[Pilt 8]

Pildil on näha korrektne häälestus Kerneli internetiteenuse kasutamisel ning kui Sul on @kodu.ee meiliaadress. Väljal “Kasutajanimi:” on Sinu meilikonto kasutajanimi. Kui Sul pole @kodu.ee meiliaadress, siis vaata juhendit siit.

09TBkodu-outgoingSettings2[Pilt 9]